Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

OSL "Bezpiecznie na wakacjach" 24.06.2015 Drukuj

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci mówi przysłowie.

Bo to przyzwyczajenia i wiedza nabyta w młodości decydują o późniejszych zachowaniach i cechach człowieka. Dlatego organizatorzy społeczności lokalnej oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji III zaprosili dzieci i młodzież z radomskich przedszkoli i szkół na edukacyjny festyn, który odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Borkach.

W organizację imprezy włączyły się służby ratunkowe, które poprzez zabawę pokazywały młodym mieszkańcom miasta jak podczas nadchodzących wakacji unikać zagrożeń. Był między innymi pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu pracowników Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, pokaz ratownictwa z wykorzystaniem skutera wodnego w wykonaniu policji, a także symulator pożaru z Ośrodka Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Swoje stanowiska miała także Straż Miejska i Państwowa Straż Pożarna. Nie zabrakło atrakcji nie związanych z bezpieczeństwem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kąciki: piękności, origami oraz studio tatuażu. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Na scenie wystąpili mali artyści z Publicznego Przedszkola nr 19, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 oraz Centrum Wolanowska. Gwiazdą festynu była finalistka programu "Co za talent" - Roksana Kobiałka. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Yogi. Do zabawy zachęcali wolontariusze z Centrum Młodzieży „Arka“. Uczestnicy imprezy wzięli też udział w wielu konkursach wiedzy o bezpieczeństwie. Na łasuchów czekały specjały z grilla i grochówka.

Festyn został zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Moja wiedza to moje bezpieczeństwo”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii