Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

Podsumowanie koncertu Drukuj
3870 złotych – to kwota jaką udało się zebrać dzięki charytatywnemu koncertowi, który w sierpniu odbył się nad zalewem na Borkach. Dziś przyszedł czas na podsumowanie i podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom objętym pieczą zastępczą.
- Inicjatywy charytatywne są szczególnie ważne, gdyż bezinteresowne pomaganie innym pozwala dołożyć własną cegiełkę do lepszego jutra dla potrzebujących. Jestem ogromnie wdzięczna za Państwa nieocenioną chęć niesienia pomocy – mówiła wiceprezydent Anna Białkowska podczas spotkania z osobami, które charytatywnie zaangażowały się w organizację imprezy. Specjalne podziękowania otrzymali m.in. przedstawiciele zespołów: Redox, Taste, Cassino, Goran i Agnieszka Mortka, współorganizatorzy koncertu: Pablo Technologist, Studio Filmowe Mikab oraz klub Explosion, a także radomscy radni, przedstawiciele MOSiR-u, Policji, Straży Miejskiej, firmy Mat-Hol, Ośrodka Adopcyjnego, Klubu Motocyklowego „Shark Riders” i dziennikarzy radomskich mediów, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy podczas koncertu.

Cała zebrana kwota trafi do rodzin zastępczych i placówek rodzinnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup przyborów szkolnych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Marcin Gierczak podkreśla natomiast, że koncert przyniósł dodatkowy, pozafinansowy efekt. – Dzięki nagłośnieniu tej imprezy więcej osób dowiedziało się o tym, czym jest rodzicielstwo zastępcze. Kilka z nich już dowiadywało się o szczegóły. Mam nadzieję, że to z czasem zaowocuje i przybędzie nam rodzin zastępczych oraz placówek rodzinnych – powiedział Marcin Gierczak. 

Obecnie w Radomiu różnymi formami pieczy zastępczej objętych jest ponad 350 dzieci.

źródło: UM Radom
 
 

Odwiedza nas 2 gości