Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

"Bezpieczni w służbie i w pracy" Drukuj

Image Ponad 70 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu przeszło szkolenie w radomskim Areszcie Śledczym. Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczni w służbie i w pracy”

Jak radzić sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia, jak przygotować się na potencjalne zagrożenie, jak odreagować po niebezpiecznej sytuacji, a wreszcie jak poradzić sobie w przypadku fizycznej napaści. To główne elementy przeprowadzonego szkolenia. Psycholog pracujący w więzieniu poprowadził teoretyczną część szkolenia. Z kolei na zajęciach praktycznych funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Radomiu pokazali techniki samoobrony, które można wykorzystać w różnych sytuacjach. Pod okiem trenerów uczestnicy ćwiczyli zdobyte umiejętności.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu zatrudnia ponad 130 pracowników socjalnych. Wśród nich jest tylko trzech mężczyzn. Ich praca niejednokrotnie odbywa się w trudnych środowiskach i przynosi coraz więcej stresujących zdarzeń. Coraz częściej pracownicy Ośrodka mają do czynienia z agresją słowną. Na szczęście rzadko z fizyczną.

Szkolenie przeprowadzono z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa w pracy zawodowej, choć zdobyte wiadomości i umiejętności można wykorzystać także w życiu prywatnym. Docelowo ze szkolenia skorzysta ponad 250 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image