Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Ogrzewalnia spełniła swoje zadanie Drukuj

 W ciągu pół roku z ogrzewalni przy ulicy Słowackiego 188 skorzystało 68 osób. Niektórzy wielokrotnie wracali tam na noc. Przez ten okres w kontenerach zapewniono 855 noclegów. I to niewątpliwie sukces, bo tej zimy w Radomiu nikt nie zamarzł.

Dotychczas osoby bezdomne zimowe noce spędzały na klatkach schodowych, ogródkach działkowych czy w pustostanach. Minionej zimy po raz pierwszy mogły schronić się przed mrozem w ogrzewalni. Na placu przed Schroniskiem Dla Bezdomnych stanęły specjalne kontenery wyposażone w konwektory ciepła, krzesełka i sanitariat. Z czasem bezdomni zaczęli przynosić swoje karimaty i śpiwory. Dostali też czajnik i kubki, aby móc wypić ciepłą herbatę. Jeśli byli głodni - dostali jedzenie. Sami dbali o czystość w pomieszczeniu. Jedyny warunek jaki musieli spełnić by zostać na noc w ogrzewalni to być trzeźwym. Opiekun ze schroniska badał alkomatem osoby korzystające z noclegu. Z tej formy pomocy skorzystało 68 osób. Do ogrzewalni przychodzili zarówno mężczyźni i kobiety. Ogrzewalnia czynna była w godzinach od 18.00 do 8.00.

- Każdej nocy przychodziło do nas od 5 do nawet 14 osób - mówi Elżbieta Kocon, kierownik Schroniska dla Bezdomnych. - Przez te sześć miesięcy udzieliliśmy 855 osobonoclegów - dodaje.

Podczas wyjątkowo mroźnych dni kontenery były czynne także w ciągu dnia.

- W naszej ocenie ogrzewalnia była trafionym przedsięwzięciem. Najważniejsze, że minionej zimy w Radomiu nikt nie zamarzł - mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.  

 

  

  

  

 

Odwiedza nas 4 gości