Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Wakacje na żaglach Drukuj

15 dzieci przebywających w pieczy zastępczej wyjedzie na wakacje na obóz żeglarski. Będzie to możliwe dzięki sponsorom - przedsiębiorcom i osobom prywatnym z Radomia, którzy przekazali na ten cel pieniądze. Obozowicze zostaną wyłonieni w drodze konkursu literacko - plastycznego.

Na początku lutego Ośrodek wspólnie z przedsiębiorcami i prywatnymi osobami zorganizował zabawę karnawałową dla blisko 200 dzieci przebywających w pieczy zastępczej. - Zgłosiły się do nas prywatne osoby, które chciały zrobić coś dla dzieci z pieczy zastępczej. Tak doszło do organizacji zabawy karnawałowej. Przedsięwzięcie zorganizowały dwie panie - Aleksandra Kozera i Honorata Trzaskalska i na ich ręce składam podziękowania - mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. I na tym nie koniec tej współpracy. - Sponsorzy zdecydowali, że pomogą dzieciom i ufundują dla nich wyjazd na wakacje - dodaje Krzysztof Gajewski. Będzie to obóz żeglarski w Rynie organizowany przez Licencjonowaną Szkołę Żeglarstwa "Bocianie Gniazdo".

Aby wyjechać na tygodniowe wakacje na Mazury dzieci muszą wziąć udział w konkursie. Muszą napisać krótkie opowiadania bądź przygotować pracę plastyczną w dowolnej technice na zadany temat. Rywalizacja podzielona jest na dwie kategorie wiekowe. Młodsi uczestnicy w wieku od 8 do 12 lat będą musieli wykonać pracę na temat    "Dlaczego chcesz pojechać na obóz żeglarski?". Z kolei uczestnicy w wieku od 12 do 15 lat zmierzą się z tematem "Dlaczego morza, jeziora     i rzeki są ważne?". - Prace należy złożyć do końca maja w sekretariacie Ośrodka. Muszą być podpisane na odwrocie. Na obóz wyjedzie 7 dzieci z młodszej i 8 ze starszej grupy wiekowej - wyjaśnia Krzysztof Gajewski.

Przekazane na konkurs prace ocenią sponsorzy i to oni wyłonią zwycięzców.

 

Odwiedza nas 1 gość