Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO Drukuj

 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to szczególny dzień, w którym należy pokłonić się rodzicom zastępczym za trud, jakiego się podjęli - przyjęli pod swój dach dzieci spragnione miłości i rodzinnego ciepła. Troszczą się o nie dzień po dniu, przeżywają z nimi radości i smutki, przygotowują do dorosłego życia. W Radomiu w różnego rodzaju formach opieki zastępczej  przebywa 321 dzieci.

Spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności rodzinom zastępczym oraz osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka i placówki rodzinne w których dzieci znalazły opiekę, akceptację i miłość.

- Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest nieodległy od Dnia Matki i tak się to jakoś wpisuje w rolę pieczy zastępczej, żeby ona była jak najbardziej zbliżona do opieki rodziców, a szczególnie matek. Zawsze dążymy do tego, aby państwa praca i misja były jak najbardziej zbliżona do warunków rodzinnych. Dziękuję za już i proszę o jeszcze - mówił Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dziękowali też parlamentarzyści, radni i władze Radomia.

- Każdy kto potrafi zastąpić dzieciom matkę i ojca jest wartością nieocenioną. Tym osobom, które potrafią dawać miłość należą się słowa uznania i wielkie podziękowania, za zaangażowanie i poświęcenie - powiedział Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

Z kolei rodziny zastępcze dziękowały przedstawicielom instytucji za okazywane wsparcie.

- Wiele osamotnionych, nieszczęśliwych dzieci znalazło u nas prawdziwy dom, w którym mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Są otoczone miłością i rodzinną atmosferą. Dzięki waszym staraniom i zaangażowaniu odczuwamy satysfakcję z wykonywanej pracy - mówiła Dorota Mazur, która prowadzi rodzinę zastępczą.

Cały czas trwa nabór kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. W lipcu bieżącego roku rozpocznie się kolejne szkolenie rodzin, które chcą podjąć się tego niezwykle ważnego zadania.

- Zawsze będzie potrzeba kolejnych osób, które zechcą przyjąć pod swój dach dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być w rodzinach biologicznych - dodaje Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

 

 

Odwiedza nas 2 gości