Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

Niecodzienna akcja MOPS-u i Abriga Polska Drukuj
 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wraz z pracownikami Abriga Polska przygotował wyjątkową akcję dla dzieci. Efektem współpracy był piknik, w którym wzięło udział 52 wychowanków z radomskiej pieczy zastępczej. Wydarzenie odbyło się w centrum zabaw, a jego program obejmował m.in. gry i zabawy integracyjne, zawody sportowe oraz warsztaty plastyczne.

Zorganizowanie pikniku zainicjowali pracownicy Abrigi. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, zarządu spółki i MOPS-u, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Zabawy taneczne, animacje z chustą czy skakanie na trampolinie wyzwoliły w uczestnikach pikniku nieposkromione pokłady energii, a konkurencje sportowe obudziły ducha rywalizacji. Dużym powodzeniem cieszyły się również tradycyjne zabawy w berka, chowanego czy wspólne czytanie bajek.

– Serdecznie dziękuję pracownikom za wspaniałą inicjatywę i zaangażowanie. Jesteśmy dumni, że w naszej firmie pracują tak oddani i wrażliwi ludzie, którzy chcą działać społecznie i czynić dobro – mówi Anita Dobrzycka, Dyrektor ds. Rozwoju Abriga Polska.

Celem akcji było wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci i dzielenie się dobrem. Piknik jest przykładem na to, że łączenie sił instytucji publicznych i sektora prywatnego może przerodzić się w niecodzienne wydarzenie pełne dziecięcej radości, pozytywnych emocji i wzruszeń.

– Cieszę się, że dzięki wsparciu kadry zarządzającej mogliśmy zorganizować piknik. Za sprawą strojów, które udostępniła firma Party Art, zamieniliśmy się we wróżki, księżniczki, piratów i przenieśliśmy się z dziećmi choć na chwilę do beztroskiego świata bajek i czarów. Zabawy z uczestnikami pikniku były cudownym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach – dodaje Veronika Hajdu, Specjalista ds. Sprzedaży.

W zabawie wzięło udział ponad 50 dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

– Bardzo cieszą nas tego typu inicjatywy. Dzięki takim działaniom dzieci, które szczególnie potrzebują ciepła, akceptacji i miłości mogą choć na chwilę oderwać się od codzienności - mówi Teodora Karolik, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy społecznej w Radomiu