Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Wyższe kryterium o pomoc społeczną Drukuj
Od 1 października 2018 r. podwyższone zostały kryteria dochodowe w pomocy społecznej. Osoba samotnie gospodarująca dostanie wsparcie jeśli jej dochód nie przekroczy 701 złotych miesięcznie. Z kolei kryterium na osobę w rodzinie to teraz 528 złotych.

Przez ostanie trzy lata osoba samotnie gospodarująca, która chciała skorzystać z pomocy społecznej nie mogła przekroczyć kryterium dochodowego w wysokości 634 złotych. Od 1 października bieżącego roku ta kwota wzrośnie o 67 złotych. Z kolei o 14 złotych wzrośnie wysokość kryterium dla osoby w rodzinie, które dotychczas wynosiło 514 złotych.

Zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej, weryfikacja kryteriów dochodowych jest dokonywana co 3 lata – ostatnia miała miejsce w 2015 roku, dlatego kolejna przypada na rok 2018.

W 2017 roku z pomocy społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu skorzystały 6 804 rodziny - decyzję przyznano 8 743 osobom.

 

Odwiedza nas 1 gość