Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Radomski OSL przykładem dla innych Drukuj

 Miło nam poinformować, że kolejny Ośrodek Pomocy Społecznej odwiedził naszą instytucję, aby podpatrzeć naszą pracę oraz wprowadzanie kolejnych innowacji. Tym razem pracownicy MOPS z Ostrowca Świętokrzyskiego chcieli dowiedzieć się jak w Radomiu działają organizatorzy społeczności lokalnej.

Wdrażanie modelu OSL na terenie Radomia było tematem spotkania naszych pracowników z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziesięcioosobowa grupa, która od stycznia będzie w swoim Ośrodku realizować zadania organizatorów społeczności lokalnej czerpała wiedzę oraz pomysły od radomskich pracowników. Przybyli goście, pytali między innymi o to jakie tereny i jakie społeczności powinni objąć współpracą, jak wyłonić liderów z danej społeczności, jak tworzyć niezbędną dokumentację i wreszcie jakie ta praca przynosi efekty.

Po rozmowach i prezentacji multimedialnej gości udali się na wizyty studyjne na osiedla socjalne. Dzięki temu na na własne oczy mogli zobaczyli jakie efekt przynosi praca w terenie. Spotkali się też z lokalnymi liderami społeczności lokalnej bloków przy ulicy Wernera, Marii Gajl oraz Kazimierza Mroza.

OSL w radomskim Ośrodku działa od 2012 roku i obejmuje swoim zasięgiem cztery osiedla socjalne.