Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Ogrzewalnia już czynna Drukuj

 1 listopada na placu przed Schroniskiem Dla Bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188 stanęły specjalne kontenery wyposażone w elektryczne grzejniki, krzesełka i zaplecze sanitarne. To ogrzewalnia, która będzie służyć osobom bezdomnym.

Choć w tym roku pogoda nas rozpieszcza i jeszcze nie ma mrozów, już teraz z ogrzewalni skorzystały 2 osoby. Ogrzewalnia składa się z  pomieszczenie z krzesłami oraz dostępem do toalety i prysznica. Jest czynna jest w godzinach od 18.00 do 8.00. Jednocześnie w pomieszczeniu może spędzić noc 25 osób.

- Przyjęte zostaną wyłącznie osoby trzeźwe, zdrowe, sprawne, których stan zdrowia nie zagraża ani im samym, ani innym - mówi Elżbieta Kocon, kierownik Schroniska dla Bezdomnych. Opiekun ze schroniska bada alkomatem osoby korzystające z noclegu. Osoby bezdomne mogą w ogrzewalni liczyć na gorącą herbatę i czystą odzież. Bezdomni sami muszą dbać o czystość w pomieszczeniu. Do ogrzewalni mogą przyjść zarówno mężczyźni i kobiety. Wzorem ubiegłego roku podczas wyjątkowo mroźnych dni kontenery będą czynne także w ciągu dnia.

Ogrzewalnia będzie czynna do 30 kwietnia 2019 roku.

W poprzednim sezonie z ogrzewalni przy ulicy Słowackiego 188 skorzystało 68 osób. Niektórzy wielokrotnie wracali tam na noc. Przez ten okres w kontenerach zapewniono 855 noclegów.