Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Szlachetna paczka z MOPS Drukuj

 Po raz kolejny pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. W regionie radomskim pomoc trafiła do ponad 130 rodzin. Paczka od pracowników Ośrodka trafiła do Pani Marii.

Do Pani Marii trafiły artykuły codziennego użytku – produkty spożywcze, kosmetyki, chemia ale także żelazko, koc i obuwie. Pani Maria potrzebowała też farelki do ogrzewania kuchni i łazienki, ponieważ piec w mieszkaniu ogrzewa tylko pokój. Ucieszyła się też z nowej wersalki.

73-letnia Pani Maria od lat cierpi na stwardnienie rozsiane, zespół cieśni nadgarstka, choruje też na serce oraz zwyrodnienie układu ruchu. I niestety chorób z wiekiem przybywa. Jednak pomimo trudności stara się zadbać sama o siebie. Nie ma męża, ani dzieci. Wsparciem jest dla Niej rodzeństwo, przyjaciele i sąsiedzi. Niski dochód nie wystarcza na udogodnienia. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leków pani Marii zostaje jedynie 359 złotych. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc!