Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj
 Ponad 80 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza "Przyjaciele" działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i upominki za całoroczną pracę na rzecz innych. Klub powstał w lipcu 2000 roku. Wolontariusze świadczą usługi na rzecz osób indywidualnych ale też rodzin. Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się w Domu Kultury Idalin.

W Klubie Wolontariusza Przyjaciele działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu zrzeszonych jest ponad 80 wolontariuszy. To ludzie w różnym wieku – od 15 do 70 lat, którzy niemal codziennie poświęcają swój czas innym. Łączy ich jedno – piękne serce. Ich pracy nie widać na co dzień, ale bez Nich świat byłby na pewno o wiele gorszy i mniej barwny.

Tylko w tym roku nasi wolontariusze przepracowali łącznie ponad 8,5 tysiąca godzin. Ich praca to między innymi pomoc osobom samotnym, starszym i niepełnosprawnym, ale też ukłon w stronę najmłodszych czyli pomoc w nauce. Dzielą się też swoimi pasjami prowadząc wykłady i warsztaty: muzyczne, fotograficzne czy poetyckie. Co ciekawe, wolontariusze świadczą też usługi fryzjerskie dla mieszkańców Radomia.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 32 lat, a jego celem jest uhonorowanie wszystkich, którzy niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.