Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Wzorem dla innych Drukuj

 Przedstawiciele kolejnej instytucji odwiedzili radomski Ośrodek Pomocy Społecznej, by czerpać z naszej wiedzy i doświadczenia. Tym razem dyrekcja i pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przyjechali do Radomia, aby zapytać o wdrażanie modelu OSL na terenie naszego miasta.

Goście zwiedzili Ośrodek i obejrzeli prezentację dotyczącą wdrażania modelu Organizowania Społeczności Lokalnej, który w radomskiej instytucji funkcjonuje już od siedmiu lat. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na osiedla socjalne, gdzie na co dzień pracują organizatorzy społeczności lokalnej. Nasi gości mieli okazję porozmawiać z lokalnymi liderami z bloków przy ulicy Wernera, Mroza i M.Gajl.

W związku z planowaną w Kielcach realizacją podobnych projektów przedstawiciele MOPR - u pytali między innymi o to w jaki sposób nawiązywane są pierwsze relacje z mieszkańcami osiedli, jak wyłonić liderów, z jakich narzędzi korzystamy przy tworzeniu map zasobów i potrzeb, czy też o szczegóły dotyczące konkretnych podjętych już działań.

Przedstawiciele kieleckiego Ośrodka odwiedzili również Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, gdzie rozmawiano o współpracy na rzecz środowiska lokalnego.