Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

Wzorem dla innych Drukuj

 Przedstawiciele kolejnej instytucji odwiedzili radomski Ośrodek Pomocy Społecznej, by czerpać z naszej wiedzy i doświadczenia. Tym razem dyrekcja i pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przyjechali do Radomia, aby zapytać o wdrażanie modelu OSL na terenie naszego miasta.

Goście zwiedzili Ośrodek i obejrzeli prezentację dotyczącą wdrażania modelu Organizowania Społeczności Lokalnej, który w radomskiej instytucji funkcjonuje już od siedmiu lat. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na osiedla socjalne, gdzie na co dzień pracują organizatorzy społeczności lokalnej. Nasi gości mieli okazję porozmawiać z lokalnymi liderami z bloków przy ulicy Wernera, Mroza i M.Gajl.

W związku z planowaną w Kielcach realizacją podobnych projektów przedstawiciele MOPR - u pytali między innymi o to w jaki sposób nawiązywane są pierwsze relacje z mieszkańcami osiedli, jak wyłonić liderów, z jakich narzędzi korzystamy przy tworzeniu map zasobów i potrzeb, czy też o szczegóły dotyczące konkretnych podjętych już działań.

Przedstawiciele kieleckiego Ośrodka odwiedzili również Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, gdzie rozmawiano o współpracy na rzecz środowiska lokalnego.