Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Ogrzewalnia zamknięta Drukuj

 65 osób skorzystało w minionym sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych. Przed sześć miesięcy w kontenerze zapewniono 954 noclegi. W tym sezonie po raz pierwszy ogrzewany kontener wyposażony był także w zaplecze sanitarne. Ogrzewalnia zakończyła działalność 30 kwietnia.

1 listopada na placu przed Schroniskiem dla Bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188 stanęły specjalne kontenery wyposażone w elektryczne grzejniki, krzesełka i zaplecze sanitarne. Ogrzewalnia składa się z dużego pomieszczenia z krzesłami oraz dostępem do toalety i prysznica. Była czynna w godzinach od 18.00 do 8.00. Podczas mroźnych dni ogrzewalnia otwarta była również w ciągu dnia. Jednocześnie w pomieszczeniu mogło spędzić noc 25 osób - najwięcej było 14 panów. Przyjmowane były wyłącznie osoby trzeźwe, zdrowe, sprawne, których stan zdrowia nie zagrażał ani im samym, ani innym. Osoby bezdomne mogły też liczyć na gorącą herbatę i czystą odzież. Do końca kwietnia z noclegu w ogrzewalni skorzystało 65 osób. Niektórzy wielokrotnie wracali na noc. Było też kilka osób spoza Radomia oraz dwóch obcokrajowców.

W poprzednim sezonie z ogrzewalni przy ulicy Słowackiego 188 skorzystało 68 osób. Przez ten okres w kontenerach zapewniono 855 noclegów.