Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
XVI Radomskie Dni Godności Drukuj
 Pogoda nie wystraszyła uczestników XVI Radomskich Dni Godności. Pomimo deszczu setki radomian zgromadziło się w kościele przy ulicy Rwańskiej i tłumnie udało się na Plac Corazziego. Przez trzy dni osoby niepełnosprawne będą rządzić Radomiem.

XVI Radomskie Dni Godności zainaugurowała msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela przy ulicy Rwańskiej, której przewodniczył biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik. Po mszy kolorowy korowód prowadzony przez werblistki z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso przeszedł ulicą Żeromskiego na Plac Corazziego. Na scenie przed Urzędem Miejskim Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, przekazał symboliczny klucz do miasta Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem", które w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia. - Tym kluczem otworzycie nie tylko bramy miasta, ale i serca wielu ludzi - mówi Jerzy Zawodnik.

- To święto każe zatrzymać się na chwilę i uświadomić sobie, że ludzie niepełnosprawni żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, i że potrzebują naszej pomocy. W Radomiu bardzo dużo się robi dla osób niepełnosprawnych, przede wszystkim likwidujemy bariery architektoniczne, ale też społeczne, by mieszkańcy Radomia mogli poznać osoby niepełnosprawne i zobaczyć, jak funkcjonują – mówi Dagmara Janas, prezes Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem".

Na scenie swoje zdolności zaprezentowały niepełnosprawne. Odbył się wyjątkowy pokaz mody. Młodzi modele wystąpili na wybiegu w towarzystwie znanych osób. Wystąpił też lwowski kwartet LeonVoci. Zespół zaprezentował muzykę klasyczną we współczesnych aranżacjach. Z kolei wokół sceny pojawiły się stanowiska, na których można było obejrzeć prace wykonane przez niepełnosprawnych, członków radomskich stowarzyszeń, czy warsztatów terapii zajęciowej.

W czwartek 23 maja o godzinie 12.00 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Tacy Sami".

W piątek 24 maja uczestnicy imprezy spotkają się o godzinie 13.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza 9. Na stadionie odbędzie się integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny. O godzinie 15.00 rozpocznie się Piknik Organizacji Pozarządowych.