Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Zdrowie dla wszystkich Drukuj

 Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI, a także informacje na temat świadczeń i form wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu to kilka z wachlarza atrakcji rodzinnego pikniku „Zdrowie dla wszystkich”, który odbył się w naszym mieście. Organizatorem imprezy był samorząd województwa mazowieckiego.

Podczas pikniku prowadzone były liczne akcje profilaktyczne. Uczestnicy poznali sposoby aktywnego spędzania czasu, mieli możliwość porozmawiać z dietetykami oraz spróbować zdrowej żywności od lokalnych producentów. Mogli też skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali zajmujących się m.in. zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami w tym uzależnieniami od alkoholu. Piknik był okazją, aby sprawdzić stan swojego zdrowia. Prowadzone były między innymi przesiewowe badania w kierunku osteoporozy, zapalenia wątroby typu C czy badania słuchu. Porad udzielał też psycholog z Ośrodka, a pracownicy MOPS udzielali informacji na temat różnego rodzaju form wsparcia realizowanych przez instytucję.