Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Podopieczni pieczy zastępczej ze stypendium Polish Orphans Charity Drukuj

 Po raz trzynasty kanadyjska fundacja Polish Orphans Charity przyznała stypendia uzdolnionym artystycznie dzieciom i młodzieży z Radomia.

W tym roku stypendia otrzymały 22 osoby wyróżniające się niezwykłym talentem. W gronie stypendystów są osoby chcące rozwijać się w takich dziedzinach jak muzyka, taniec, malarstwo, grafika, fotografia czy poezja. Każdy z nich otrzymał ponad 2,7 tysiąca złotych.

-To stypendium może być przeznaczone wyłącznie na rozwój dziecka. Od początku takie było życzenie fundatorów z Kanady. Stypendysta może zapłacić np. za kurs, kupić instrument muzyczny czy materiały umożliwiające rozwój jego talentu – wymienia Krzysztof Gajewski, pełnomocnik fundacji Polish Orphans Charity.

Wśród stypendystów znaleźli się podopieczni pieczy zastępczej. To 4 młodych , uzdolnionych osób. 2 w dziedzinie muzyki, sportowiec i adeptka sztuk plastycznych.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz wspólnie z ludźmi o wielkich sercach możemy wspierać naszą uzdolnioną młodzież. W ciągu tych trzynastu lat wielu stypendystów rozwinęło się i robi międzynarodowe kariery przy okazji promując nasze miasto. Tego samego życzę tegorocznym stypendystom – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczył Jeremy Wallace, były Radca Polityczny Ambasady Kanady w Polsce.

 

Odwiedza nas 3 gości