Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Rusza ogrzewalnia Drukuj
 Od 1 listopada czynna będzie ogrzewalnia dla osób bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188. Kontener już stoi na placu przed Schroniskiem dla bezdomnych. Osoby potrzebujące znajdą w nim schronienie w chłodne noce. W ubiegłym roku z tej formy wsparcia skorzystało 65 osób. Ogrzewalnia będzie czynna do 30 kwietnia.

Osoby będą mogły przebywać w ogrzewanym kontenerze wyposażonym w sanitariat(umywalki, prysznic i wc) od godziny 18.00 do 8.00. Jest to pomieszczenie w standardzie ogrzewalni, wyposażone w krzesła. Pracownicy Schroniska oferują też gorącą herbatę oraz w razie potrzeby czystą odzież, ręcznik i środki czystości.Każda chętna osoba otrzyma skierowanie do jadłodajni na ciepły posiłek. Ponadto osoby te mogą zgłaszać się o świadczenia z pomocy społecznej.
Jednocześnie w pomieszczeniu noc może spędzić 25 osób (w poprzednim sezonie najwięcej było 14 panów). Przyjmowane będą wyłącznie osoby trzeźwe, zdrowe, sprawne, których stan zdrowia nie zagraża ani im samym, ani innym.
W minionym sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych skorzystało 65 osób. Przed sześć miesięcy w kontenerze zapewniono 954 noclegi.
Według ogólnopolskiego badania osób bezdomnych, które odbyło się w lutym, w Radomiu przebywają 242 osoby bezdomne.

 

 

  

   

  

 

Odwiedza nas 1 gość