Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Międzynarodowy dzień Wolontariusza Drukuj

 Pomagają osobom samotnym, niepełnosprawnym, a także dzieciom. W natłoku codziennych obowiązków znajdują czas, aby umilić życie innym i wywołać uśmiech na ich twarzach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił wolontariuszy zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele”, aby podziękować im w dniu ich święta. Uroczystość odbyła się w kinie Helios.

Osoby zrzeszone w Klubie Wolontariusza "Przyjaciele" działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymali upominki i podziękowania za całoroczną pracę na rzecz innych. Mogli też odetchnąć podczas projekcji filmu „1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego. Nie obyło się oczywiście bez słodkiego poczęstunku.

W Klubie działa blisko 80 wolontariuszy. To ludzie w wieku od 17 do 70 lat. Tylko w tym roku wolontariusze przepracowali łącznie ponad 8 tysięcy godzin. Ich działania to między innymi pomoc osobom samotnym, starszym i niepełnosprawnym, a także pomoc najmłodszym w nauce. Dzielą się też swoimi pasjami prowadząc wykłady i warsztaty muzyczne, fotograficzne czy poetyckie. Wolontariusze świadczą również bezpłatne usługi fryzjerskie dla mieszkańców Radomia. Pracę wolontariuszy koordynują organizatorzy społeczności lokalnej Ośrodka. Klub Wolontariusza „Przyjaciele” powstał w 2000 roku.


 

Odwiedza nas 2 gości