Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Ferie z MOPS Drukuj

 Spotkanie walentynkowe, wycieczki do muzeum i Państwowej Straży Pożarnej, spotkanie ze strażnikami miejskimi, zabawa karnawałowa – to tylko kilka z propozycji, jakie pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali dla dzieci podczas ferii. Nie zabrakło też atrakcji dla seniorów.

W Zespole Pracy Socjalnej numer 9 przy ul. Kalińskiej dzieci i młodzież mogły wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach. Przez trzy dni strażnicy miejscy opowiadali o zagrożeniach - rozmawiali z uczestnikami spotkań o uzależnieniu od internetu, cyberprzemocy, a także opowiedzieli o Ustawie o nieletnich, tłumacząc między innymi, jakie konsekwencje czekają młodzież za różnego rodzaju przewinienia. Odbyło się też spotkanie walentynkowe - "Walentynkowa Kraina. Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki". Na uczestników czekało wiele zabaw tematycznych, krzyżówki walentynkowe oraz słodki poczęstunek. Były także gry i zabawy świetlicowe. Dzieci odwiedziły również Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Tam miały okazję obejrzeć wystawę "Eco karmniki dla ptaków". Odbyły się warsztaty z tworzenia karmników. Z kolei w Domu Kultury "Idalin" bawili się seniorzy. Podczas zabawy karnawałowej nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz poczęstunku.

Organizatorzy społeczności lokalnej podczas ferii zaprosili dzieci i młodzież z osiedli przy ul. M. Gajl, K. Mroza, S. Wernera oraz Odlewniczej do „Bezpiecznego domu”, który mieści się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej. To specjalny pokój w którym prowadzone są zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Uczestnicy zwiedzili też garaże i obejrzeli sprzęt, którym pracują strażacy.

Z kolei w muzeum im. Jacka Malczewskiego odbyła się prelekcja i zajęcia edukacyjne dotyczące herbu Radomia. Podczas warsztatów artystycznych dzieci własnoręcznie wykonały pamiątkowe zawieszki.

Na zakończenie ferii w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr ,,Scena Obozisko''odbyła się zabawa karnawałowa.

Spotkania odbyły się w ramach realizacji projektu socjalnego pt. "Razem ciekawiej" dotyczącego organizacji czasu wolnego dzieciom podczas ferii zimowych.