Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Przygotowania do zimy Drukuj

 Od 1 października Schronisko dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 188 prowadzi przyjęcia do placówki. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną przyjęcia poprzedzone są izolacją w ogrzewanym kontenerze. Osoby bez objawów chorobowych będą przyjmowane do Schroniska do czasu zapełnienia placówki (maksymalna ilość osób w placówce 38).


 Od 1 listopada 2020 do 30 marca 2021 Schronisko MOPS będzie prowadziło też przyjęcia interwencyjne. Osoby będą mogły przebywać w ogrzewanym kontenerze wyposażonym w sanitariaty (prysznic i wc) od godziny 18.00 do 8.00. Jest to pomieszczenie w standardzie ogrzewalni, wyposażone w krzesła. Pracownicy Schroniska oferują gorącą herbatę oraz w razie potrzeby czystą odzież, ręcznik i środki czystości. Każda chętna osoba otrzyma skierowanie do jadłodajni na ciepły posiłek. Ponadto osoby mogą zgłaszać się o świadczenia z pomocy społecznej.

W godzinach od 10.00 do 16.00 osoby bezdomne z przestrzeni publicznej, które nie chcą korzystać z noclegów będą mogły skorzystać z prysznica. Wyznaczenie takiego przedziału czasowego umożliwi zachowanie wszelkich środków ostrożności – dezynfekcję i wywietrzenie pomieszczeń.

Do placówki nie będą przyjmowane osoby pod wpływem alkoholu. Pobyt osób nietrzeźwych jest niebezpieczny dla pozostałych osób znajdujących się w placówce, ponadto jest niezgodny z ustawą o pomocy społecznej.

Według ogólnopolskiego badania osób bezdomnych, które decyzją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odbyło się w lutym 2019 roku w Radomiu przebywa ponad 240 bezdomnych osób.