Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Mikołaj od Widzialnej Ręki Drukuj

 Zabawki, słodycze, ubrania – między innymi o takie rzeczy prosiły dzieci przebywające w pieczy zastępczej w listach do Świętego Mikołaja. Marzenia dzieci udało się spełnić. Wszystko za sprawą grupy Widzialna Ręka Radom, która wyszła z inicjatywą wsparcia najmłodszych. Paczki ze słodyczami trafiły też do dzieci z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny.

Ponad 170 paczek z wymarzonymi prezentami trafiło do dzieci z terenu Radomia przebywających w pieczy zastępczej. Jeszcze w listopadzie najmłodsi napisali listy do Świętego Mikołaja. A w tę rolę wcielili się mieszkańcy Radomia o dobrych sercach – członkowie grupy Widzialna Ręka Radom. To oni poświęcili swój czas i środki, aby spełnić marzenia dzieci.

- Serdecznie dziękujemy Państwu za to przedsięwzięcie. Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy i skali przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że uśmiechy dzieci będą najlepszym podziękowaniem za Państwa trud i pracę – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 170 paczek ze słodyczami trafiło także do dzieci z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny.

Inicjatorką akcji świątecznej „List do Mikołaja” jest Marta Duda z grupy Widzialna Ręka Radom.