Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Wspieramy seniorów Drukuj

20 stycznia ruszyła realizacja drugiej edycji programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Program będzie trwał do końca marca. W tej edycji zakupy zrobione zostały już 16 razy.

Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo. Osoby w wieku 70 lat i więcej, które zdecydują się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii, nie mają rodziny lub nie mogą liczyć na jej wsparcie dzwonią na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11. Dane osoby oraz rodzaj potrzebnej pomocy rejestrowany jest w systemie Centralnej Aplikacji Statystycznej. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do konkretnego ośrodka pomocy społecznej. Następnie pracownik ośrodka kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa senior. Przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

W minionym roku (od 20 października) wpłynęło 127 zgłoszeń o pomoc w ramach programu „Wspieraj Seniora”. Po weryfikacji zgłoszeń przez pracowników Ośrodka do zrobienia zakupów zakwalifikowano 43 osoby (zakupy zrobione łącznie 118 razy).

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych dla osób korzystających z programu WSPIERAJ SENIORA

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych dla osób korzystających z programu WSPIERAJ SENIORA - dane z aplikacji