Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Wnioski o 500+ przez internet Drukuj

Z końcem maja 2021 roku upływa termin przyznania świadczenia wychowawczego. Osoby, które nadal chcą pobierać „500+” na dzieci muszą w tym roku złożyć nowy wniosek. Od 1 lutego można to zrobić drogą elektroniczną.

Od 1 lutego można składać drogą elektroniczną wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2021 roku do końca maja 2022. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz platforma ZUS. To proste systemy, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków. Wnioski złożone przed tym terminem pozostaną bez rozpatrzenia.

Apelujemy, aby uważnie wypełniać wnioski – w razie błędów czy braku uzupełnionych niezbędnych pól będą Państwo wzywani do uzupełnienia, a to wydłuży procedurę. Należy pamiętać także, aby wybrać formularz wniosku na okres świadczeniowy 2021/2022. Dla ułatwienia wzór poprawnie wypełnionego wniosku znajduje się na stronie www.mops.radom.pl w zakładce wzory poprawnie wypełnionych wniosków.

Wnioski w wersji papierowej będą przyjmowane dopiero od 1 kwietnia.

W 2020 roku świadczenie wychowawcze zostało wypłacone 22.626 rodzinom na łączną kwotę blisko 205 milionów złotych. Tylko w grudniu świadczenie 500+ trafiło do 33.234 dzieci z terenu Radomia.


 

Odwiedza nas 4 gości