Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Zaświadczenia do sklepu socjalnego Drukuj

Klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy aktualnie korzystają z pomocy społecznej mogą już zgłaszać się o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupów w sklepie socjalnym. Zaświadczenia wydawane są w Zespołach Pracy Socjalnej. Sklep czynny będzie od 3 marca przy ulicy Warzywnej 23.

Zaświadczenia otrzymać mogą osoby, które stale współpracują z pracownikami socjalnym oraz korzystają z pomocy społecznej. Zaświadczenie ważne będzie przez pół roku. Przez ten czas będzie upoważniać daną osobę do korzystania z oferty sklepu socjalnego. W sklepie znajdą się pełnowartościowe produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia. Co ważne, w założeniu - za niewielką część rynkowej ceny towarów. Dostępne będą również środki czystości i higieny osobistej. Aby otrzymać stosowne zaświadczenie należy zgłosić się pracownika socjalnego z wybranego Zespołu Pracy Socjalnej, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby oczekującej wydania dokumentu.

Ponadto należy nadmienić, że osoby korzystające z pomocy społecznej są zobowiązane do aktywnej współpracy z pracownikiem socjalnym w rozwiązywaniu swojej trudnej sytuacji życiowej np. poprzez zawarcie kontraktu socjalnego. Rozeznając sytuację rodziny, pracownik socjalny musi również uwzględnić możliwość uzyskania wsparcia od osób najbliższych.

 

Odwiedza nas 3 gości