Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego Drukuj

Są jak czarodzieje stwarzający rzeczy niezwykłe - dom, rodzinną atmosferę, radość, miłość, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa. To dzięki nim niektóre dzieci uśmiechają się pierwszy raz od dawna. To dzięki nim odzyskują wiarę, że są ważne. Właśnie teraz jest okazja, by im za to podziękować. 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Bycie rodzicem zastępczym to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nie swoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z największych darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

W dniu Waszego święta życzymy Wam, byście nie wątpili w swoją moc czynienia dobra nawet w trudnych chwilach. Żebyście mogli jak najczęściej widzieć, jak dzięki Wam dzieci pięknieję i rozkwitają. Żebyście z roku na rok zyskiwali dodatkowe pokłady cierpliwości, wytrwałości, wewnętrznego spokoju i radości życia.

Obecnie na terenie Radomia funkcjonują 163 rodziny zastępcze w których wychowuje się 266 dzieci i młodzieży. Ponadto działa 5 placówek rodzinnych, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza „Słoneczny Dom” oraz Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza „Mieszkanie Usamodzielnienia”, gdzie łącznie przebywa 65 dzieci.