Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Ogrzewalnia zamknięta Drukuj

 68 mężczyzn spędziło minionej zimy noce w ogrzewanym kontenerze w standardzie ogrzewalni, który ustawiony był na placu przy Schronisku dla Bezdomnych.Od 1 listopada 2021 w Schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 prowadzone były przyjęcia interwencyjne. Od godziny 18.00 do 8.00 osoby bezdomne mogły przebywać w ogrzewanym kontenerze wyposażonym w sanitariaty (prysznic i wc). Było to pomieszczenie w standardzie ogrzewalni, wyposażone w krzesła. Pracownicy Schroniska oferowali gorącą herbatę oraz w razie potrzeby czystą odzież, ręcznik i środki czystości. W minionym sezonie zimowym z ogrzewalni skorzystało 68 mężczyzn – wielu z nich kilkukrotnie (łącznie zrealizowano 1.429 osobonoclegów). W najzimniejsze noce w kontenerze przebywało nawet 14 osób. Każda chętna osoba otrzymała skierowanie do jadłodajni na ciepły posiłek. Warunkiem skorzystania z ogrzewalni była trzeźwość. Ponadto osoby bezdomne mogły zgłaszać się o świadczenia z pomocy społecznej.

Osoby, które nie chciały nocować w kontenerze w godzinach od 10.00 do 16.00 mogły skorzystać z prysznica. Wyznaczenie takiego przedziału czasowego umożliwiło zachowanie wszelkich środków ostrożności – dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń. Z tej formy wsparcia skorzystało 5 osób.


 

Odwiedza nas 5 gości