Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Orzeczenia o niepełnosprawności Drukuj

 Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Radomiu informuje, iż pomimo odwołania stanu epidemii nie wygasa ważność orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 maja 2022 r. wydłuża ich ważność do 60 dni także od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

Jednocześnie informujemy, iż Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Radomiu pracuje na bieżąco i jest możliwość złożenia wniosku o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności. Należy pamiętać, że orzeczenia wygasną po 2 miesiącach od dnia odwołania stanu epidemicznego dlatego już teraz zachęcamy do składania wniosków. Przy dużej ilości osób, które będą ubiegały się o przedłużenie ważności swojego orzeczenia może się okazać, że pracownicy Zespołu nie będą w stanie w szybkim terminie rozpatrzeć wszystkich wniosków. Wnioski z kompletem dokumentów należy składać w siedzibie Zespołu przy ulicy Grabowej 17 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu (48) 360 94 75 .