Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Nagroda Ministra dla pracownika radomskiego Ośrodka

Agnieszka Kowalik, specjalista pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu otrzymała nagrodę specjalną Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w 2021 roku.

Agnieszka Kowalik jest pracownikiem Zespołu Pracy Socjalnej nr 3. Jest inicjatorką projektu socjalnego „Ratowanie przez pomaganie”. To przedsięwzięcie łączące aspekty ochrony środowiska z niesieniem pomocy osobom potrzebującym. Dzięki współpracy z jedną z warszawskich szkół udało się pozyskać odzież, która trafiła do osób pozostających w trudnej sytuacji.

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego
 
Ogrzewany kontener dla osób bezdomnych

 Od 1 listopada 2021 roku Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 prowadzi przyjęcia interwencyjne. Od godziny 18.00 do 8.00 osoby bezdomne mogą przebywać w ogrzewanym kontenerze wyposażonym w sanitariaty (prysznic i wc).

Więcej…
 
Program wyrównywania różnic między regionami III

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że Gmina Miasta Radomia przystąpiła do programu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze G, który ma na celu realizację zadań dot. aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Informacje dot. Programu w realizowanym zakresie można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu – Dział Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (tel. 48 360 82 88). Wnioski dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu (www.bip.mops.radom.pl )
Informacje o „Programie wyrównywania różnic między regionami III” można znaleźć na stronie internetowej www.pfron.org.pl .

 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń w listopadzie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu listopadzie 2021 roku świadczenia rodzinne oraz świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego wypłacone zostaną 15 listopada, zaś świadczenia wychowawcze (500+) w dniu 16 listopada.

Wypłaty świadczeń są realizowane po otrzymaniu środków od Wojewody w związku z powyższym w/w terminy mogą ulec zmianie.


 
Klub Senior otwarty od listopada

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż od dnia 2 listopada wznawia działalność Klub Senior mieszczący się przy ulicy Sienkiewicza 14. Klub czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 20.00. Wszystkie spotkania odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

Więcej…
 
Nowy podział Zespołów Pracy Socjalnej

Od 2 listopada br. na terenie Radomia funkcjonować będzie nie 10, a 9 Zespołów Pracy Socjalnej. Zmienią się też obszary działania Zespołów. Zmiana podyktowana jest między innymi malejącą liczbą osób korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej. Ponadto Zespół Pracy Socjalnej nr 6, który dotychczas mieścił się przy ulicy Reja 5 zostanie przeniesiony na ulicę Grabową 17.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 23 - 33 z 571