Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń w miesiącu styczniu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu styczniu br. świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 14 stycznia, zaś świadczenia wychowawcze (500+) w dniu 15 stycznia.

Wypłaty świadczeń są realizowane po otrzymaniu środków od Wojewody w związku z powyższym mogą ulec zmianie.


 
Komunikat dotyczący przyjmowania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON

W związku z rozpoczynającym się od stycznia 2021 roku nowym okresem przyjmowania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że o przyznaniu dofinansowania w 2021 roku

nie decyduje kolejność złożenia wniosku

 Jednocześnie informujemy, że o przyznaniu dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym decyduje liczba uzyskanych punktów przyznawanych osobie niepełnosprawnej na podstawie dokonanej oceny sytuacji społecznej osoby niepełnosprawnej i jej potrzeb w zakresie rozwijania umiejętności społecznych w oparciu o następujące wytyczne:

  • stopień niepełnosprawności,
  • dochód,
  • niekorzystanie z dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w latach poprzednich,
  • występowanie schorzeń sprzężonych potwierdzonych orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
  • datę powstania niepełnosprawności.
Przypominamy, że do wniosku o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym należy dołączyć wypełniony aktualny wniosek lekarza o skierowanie na turnus oraz kserokopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2021 są już dostępne i wydawane w siedzibie głównej Ośrodka przy ul. Limanowskiego 134 oraz na stronie internetowej www.mops.radom.pl – wzory wniosków.

 Wnioski w wersji papierowej należy składać do urny umieszczonej przed wejściem głównym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu począwszy od 04.01.2021 roku w godzinach od 7.00 do 18.30.

 

 
Wigilia dla samotnych
 
Mikołaj od Widzialnej Ręki

 Zabawki, słodycze, ubrania – między innymi o takie rzeczy prosiły dzieci przebywające w pieczy zastępczej w listach do Świętego Mikołaja. Marzenia dzieci udało się spełnić. Wszystko za sprawą grupy Widzialna Ręka Radom, która wyszła z inicjatywą wsparcia najmłodszych. Paczki ze słodyczami trafiły też do dzieci z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny.

Więcej…
 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń w miesiącu grudniu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu grudniu świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 15 grudnia, zaś świadczenie wychowawcze (500+) w dniu 16 grudnia.
 
W Wigilię MOPS będzie nieczynny

W związku z przypadającym w wolną sobotę (26 grudnia) drugim dniem Bożego Narodzenia dyrektor MOPS wyznaczył odbiór dodatkowego dnia wolnego od pracy na dzień 24 grudnia 2020 roku.

 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu listopadzie świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 13 listopada , zaś świadczenie wychowawcze (500+) w dniu 16 listopada.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 23 - 33 z 540

Odwiedza nas 4 gości