Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu listopadzie świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 13 listopada , zaś świadczenie wychowawcze (500+) w dniu 16 listopada.
 
Komunikat dot. bonów żywieniowych i towarowych w 2020 roku
W związku z panującą pandemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami w funkcjonowaniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż do końca 2020 roku osoby, które mają przyznaną pomoc w formie bonu żywieniowego i bonu towarowego, a posiadają konto bankowe otrzymają wsparcie w formie pieniężnej na konto. Klienci, którzy nie zdecydują się na założenie konta będą odbierać bony w kasie Ośrodka.
 
Komunikat o zmianie godzin pracy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że w okresie od 19 października 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku powraca do pracy w systemie zmianowym. Obsługa interesantów w Dziale Obsługi Mieszkańców będzie odbywać się w godzinach od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku z wyłączeniem przerwy w godzinach od 13:00 do 13:30

Jednocześnie informujemy, że nadal można składać wnioski i inną korespondencję do Ośrodka do urn umieszczonych w głównym wejściu do Ośrodka do godziny 19:00 oraz z boku budynku do godziny 16:00.

 
Wsparcie dla dzieci z pieczy zastępczej

 161 podmiotów zarówno z pieczy rodzinnej, jak i instytucjonalnej otrzyma wsparcie w postaci między innymi komputerów, laptopów czy środków ochrony osobistej. To efekt realizacji projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych  w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19 ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na ten cel do Radomia trafi blisko 680 tysięcy złotych.

Więcej…
 
Przygotowania do zimy

 Od 1 października Schronisko dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 188 prowadzi przyjęcia do placówki. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną przyjęcia poprzedzone są izolacją w ogrzewanym kontenerze. Osoby bez objawów chorobowych będą przyjmowane do Schroniska do czasu zapełnienia placówki (maksymalna ilość osób w placówce 38).


Więcej…
 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu październiku świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 14 października, zaś świadczenia wychowawcze (500+) w dniu 15 października.

 
Załóż konto - unikniesz kolejki

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu po raz kolejny zwraca się do klientów pobierających świadczenia w kasie Ośrodka z propozycją rozważenia założenia konta bankowego. Pogoda za oknem jeszcze jest łaskawa, jednak wielkimi krokami zbliża się deszczowa i zimna jesień. Każda osoba pobierająca świadczenia pieniężne z Ośrodka może uniknąć stania w długich kolejkach. Wystarczy, że założy konto bankowe i poinformuje o tym pracownika MOPS. Świadczenia dotychczas wypłacane w kasie wpłyną na wskazane konto. Przypominamy, iż świadczenia wypłacane m. in. z pomocy społecznej, świadczenia rodzinne oraz alimentacyjne nie podlegają zajęciom komorniczym.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 34 - 44 z 545