Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
Zaświadczenia do sklepu socjalnego

Klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy aktualnie korzystają z pomocy społecznej mogą już zgłaszać się o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupów w sklepie socjalnym. Zaświadczenia wydawane są w Zespołach Pracy Socjalnej. Sklep czynny będzie od 3 marca przy ulicy Warzywnej 23.

Więcej…
 
Wnioski o 500+ przez internet

Z końcem maja 2021 roku upływa termin przyznania świadczenia wychowawczego. Osoby, które nadal chcą pobierać „500+” na dzieci muszą w tym roku złożyć nowy wniosek. Od 1 lutego można to zrobić drogą elektroniczną.

Więcej…
 
Komunikat dot. bonów żywieniowych i towarowych
W związku z panującą pandemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami w funkcjonowaniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż od stycznia do kwietnia 2021 roku osoby, które mają przyznaną pomoc w formie bonu żywieniowego i bonu towarowego, a posiadają konto bankowe otrzymają wsparcie w formie pieniężnej na konto. Klienci, którzy nie zdecydują się na założenie konta będą odbierać bony w kasie Ośrodka.
 
Wspieramy seniorów

20 stycznia ruszyła realizacja drugiej edycji programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Program będzie trwał do końca marca. W tej edycji zakupy zrobione zostały już 16 razy.

Więcej…
 
Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń w miesiącu styczniu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w miesiącu styczniu br. świadczenia rodzinne wypłacone zostaną 14 stycznia, zaś świadczenia wychowawcze (500+) w dniu 15 stycznia.

Wypłaty świadczeń są realizowane po otrzymaniu środków od Wojewody w związku z powyższym mogą ulec zmianie.


 
Komunikat dotyczący przyjmowania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON

W związku z rozpoczynającym się od stycznia 2021 roku nowym okresem przyjmowania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że o przyznaniu dofinansowania w 2021 roku

nie decyduje kolejność złożenia wniosku

 Jednocześnie informujemy, że o przyznaniu dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym decyduje liczba uzyskanych punktów przyznawanych osobie niepełnosprawnej na podstawie dokonanej oceny sytuacji społecznej osoby niepełnosprawnej i jej potrzeb w zakresie rozwijania umiejętności społecznych w oparciu o następujące wytyczne:

  • stopień niepełnosprawności,
  • dochód,
  • niekorzystanie z dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w latach poprzednich,
  • występowanie schorzeń sprzężonych potwierdzonych orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
  • datę powstania niepełnosprawności.
Przypominamy, że do wniosku o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym należy dołączyć wypełniony aktualny wniosek lekarza o skierowanie na turnus oraz kserokopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2021 są już dostępne i wydawane w siedzibie głównej Ośrodka przy ul. Limanowskiego 134 oraz na stronie internetowej www.mops.radom.pl – wzory wniosków.

 Wnioski w wersji papierowej należy składać do urny umieszczonej przed wejściem głównym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu począwszy od 04.01.2021 roku w godzinach od 7.00 do 18.30.

 

 
Wigilia dla samotnych
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 56 - 66 z 577