Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Tworzyli ozdoby świąteczne
 20 osób uczestniczących w projekcie "Czynni w kulturze" wzięło udział w warsztatach tworzenia świątecznych ozdób metodą quillingu. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury Idalin.
Więcej…
 
Międzynarodowy dzień Wolontariusza

 Pomagają osobom samotnym, niepełnosprawnym, a także dzieciom. W natłoku codziennych obowiązków znajdują czas, aby umilić życie innym i wywołać uśmiech na ich twarzach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił wolontariuszy zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele”, aby podziękować im w dniu ich święta. Uroczystość odbyła się w kinie Helios.

Więcej…
 
Dyżury w grudniu
 
Rusza ogrzewalnia
 Od 1 listopada czynna będzie ogrzewalnia dla osób bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188. Kontener już stoi na placu przed Schroniskiem dla bezdomnych. Osoby potrzebujące znajdą w nim schronienie w chłodne noce. W ubiegłym roku z tej formy wsparcia skorzystało 65 osób. Ogrzewalnia będzie czynna do 30 kwietnia.
Więcej…
 
Pracownicy ZUS pomagają

 Blisko 40 osób skorzystało w październiku z porad pracowników Zakładu Usług Społecznych dyżurujących w Zespołach Pracy Socjalnej na terenie Radomia. Urzędnicy udzielali mieszkańcom informacji na temat tzw. 500 + dla osób niepełnosprawnych, warunków uzyskania renty i emerytury, a także pomagali wypełniać wnioski. Kolejny dyżur odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada w Zespole Pracy Socjalnej numer 1 przy ulicy Struga 57a.

Więcej…
 
Niepełnosprawni artyści

 Ponad sto prac, między innymi plastycznych, ceramicznych czy rzeźbiarskich można oglądać na wystawie twórczości uczestników sześciu radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12. Wystawa czynna będzie do końca października.

Więcej…
 
,,Wierni Polsce"
Szesnaście zespołów i solistów wystąpiło podczas dwunastego już Przeglądu Pieśni Wojennej, Żołnierskiej i Patriotycznej „Wierni Polsce”. Do Radomia przyjechali seniorzy z terenu ziemi radomskiej. W ten sposób pragną przyczynić się do promowania i pielęgnowania patriotyzmu.
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 56 - 66 z 534