Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Niepełnosprawni artyści

 Ponad sto prac, między innymi plastycznych, ceramicznych czy rzeźbiarskich można oglądać na wystawie twórczości uczestników sześciu radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12. Wystawa czynna będzie do końca października.

Więcej…
 
,,Wierni Polsce"
Szesnaście zespołów i solistów wystąpiło podczas dwunastego już Przeglądu Pieśni Wojennej, Żołnierskiej i Patriotycznej „Wierni Polsce”. Do Radomia przyjechali seniorzy z terenu ziemi radomskiej. W ten sposób pragną przyczynić się do promowania i pielęgnowania patriotyzmu.
Więcej…
 
"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - pod takim hasłem odbyły się warsztaty kulinarne dla seniorów uczestniczących w projekcie "Druga Młodość 60+". Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Droga Mleczna z Radomia, zaś tematem przewodnim potrawy z kapusty.

Więcej…
 
Bliżej ZUS

 Raz w miesiącu w każdym Zespole Pracy Socjalnej na terenie Radomia będą dyżurowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy będą udzielali mieszkańcom informacji na temat tzw. 500 + dla osób niepełnosprawnych, warunków uzyskania renty i emerytury, a także pomogą wypełniać wnioski. Dyżury odbywać się będą w ramach programu „Bliżej ZUS”.

Więcej…
 
Zaśpiewają seniorzy

 „Wojenko, wojenko", "My pierwsza brygada", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" – te i wiele innych utworów będzie można usłyszeć podczas XII Przeglądu Pieśni Wojennej, Żołnierskiej i Patriotycznej „Wierni Polsce” organizowanej przez Klub Senior działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Impreza odbędzie się 8 października w Sali Klubowej Lotniska na Sadkowie. Początek o godzinie 11.00.

Więcej…
 
Wystawa "Przyjaciele Jerzego"

 W najbliższy wtorek, 8 października o godzinie 12.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12 otwarta zostanie wystawa plastyczna "Przyjaciele Jerzego". Na ekspozycji znajdą się prace uczestników 6 radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca.

Tytułowi "Przyjaciele Jerzego" to uczestnicy radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, a Jerzy to Jerzy Ratyński, niepełnosprawny artysta plastyk, którego twórczość można było podziwiać na ubiegłorocznej wystawie. 

Więcej…
 
Przygotowania do zimy

 Przygotowania do nadchodzącej zimy trwają. Jak co roku przedstawiciele instytucji i służb spotkali się, aby zaplanować działania osłonowe na rzecz osób bezdomnych. Po raz kolejny czynna będzie ogrzewalnia i noclegownie. Osoby bezdomne będą też mogły skorzystać z kąpieli i zjeść ciepły posiłek.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 67 - 77 z 540