Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Począwszy od 1 września 2016r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przystąpi do przyjmowania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy trwający
od 1 listopada 2016r. do 31 października 2017r.

Więcej…
 
Świadczenia rodzinne - zmiany

    Szanowni Mieszkańcy

    Uprzejmie informuję, że w Zespołach Pracy Socjalnej będą przyjmowane wyłącznie wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych tj. zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy 2016/2017 (trwający od 1 listopada 2016r. do 31 października 2017r.) oraz wnioski dot. Programu Rodzina 500+.

Więcej…
 
Dodatki do zasiłku rodzinnego - komunikat

Radom, dnia 31 sierpnia 2016 roku

W A Ż N E

    Warunkiem otrzymania w miesiącach wrzesień, październik 2016r. poniżej wymienionych dodatków do zasiłku rodzinnego jest dostarczenie do końca okresu zasiłkowego tj. do 31 października 2016 roku do Działu Obsługi Mieszkańców stosownych zaświadczeń lub oświadczeń:

Więcej…
 
Komunikat

 

 

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przypomina, że realizuje w imieniu Gminy Miasta Radomia pilotażowy program „Aktywny samorząd” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Więcej…
 
Szansa na zatrudnienie ludzi młodych
 
Komunikat

 

 

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu uprzejmie informuje, iż zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonano zmian we wnioskach dotyczących:

  • Moduł I Obszar C zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne;

  • Moduł I Obszar C zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny.


W w/w przypadkach zmiana polega na konieczności dostarczenia co najmniej dwóch ofert cenowych z dwóch niezależnych protezowni zgodnie z nowymi wzorami. Oferty cenowe powinny być wypełnione elektronicznie, następnie drukowane i opatrzone niezbędnymi pieczątkami oraz podpisami osób wydających dokument.


Również zmiana dotyczy wzoru zaświadczenia lekarskiego potrzebnego do realizacji wniosku z Modułu I Obszar B zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania dla osób z dysfunkcją ruchu.

Ten sam wzór zaświadczenia dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowy druk jest załączony tutaj .

 
Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu prosi osoby, które złożyły wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego i dostały wezwanie do uzupełnienia dokumentów o jak najszybsze ich dostarczenie. Aktualnie sprawa dotyczy 172 wniosków. W przypadku niedoniesienia dokumentów w wyznaczonym terminie, wniosek zostanie pozostawiony bez rozpatrzenia. Wówczas konieczne będzie ponowne złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze.

Przypominamy, że w przypadku wniosków złożonych po 1 lipca świadczenie będzie przysługiwać od lipca, bez wyrównania za poprzednie miesiące. 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 78 - 88 z 433

Odwiedza nas 2 gości