Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Komunikat

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż pracownicy socjalni przychodzący do domu na wywiad środowiskowy zawsze muszą mieć przy sobie legitymację służbową i okazać ją osobie z którą przeprowadzany jest wywiad. Szczególnie w sytuacji, gdy pracownik odwiedza środowisko po raz pierwszy, bądź gdy mieszkaniec sam nie zgłaszał potrzeby spotkania z pracownikiem. Ponadto w żadnym wypadku pracownicy socjalni nie proszą o pieniądze. W sytuacji, gdy w Państwa domach pojawią się osoby podające się za pracowników pomocy społecznej i nie będą miały przy sobie legitymacji służbowej należy powiadomić policję. Mogą to być oszuści, którzy będą chcieli nas okraść.
W razie wątpliwości tożsamość pracownika socjalnego można potwierdzić w odpowiednim Zespole Pracy Socjalnej lub w siedzibie Ośrodka osobiście, bądź telefonicznie pod numerem 48 360 84 88.

 

Więcej…
 
Komunikat

                

 

 

 

 Komunikat


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu w 2019 roku realizuje pilotażowy program "Aktywny Samorząd" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Wnioski w Module II można składać:

na semestr letni od 4 marca 2019 r. do 30 marca 2019 r.;

na semestr zimowy od 1 września 2019 r. do 10 października 2019 r.

Adresatem programu są osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz uczące się w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub mający przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Bliższe informacje udzielane są w MOPS w Radomiu ul. Limanowskiego 134 w pok. 111b

( I piętro ) w godz. 7.30 do 15.30 lub telefonicznie 48/ 360 82 88.


 
Osoby bezdomne policzone

242 osoby bezdomne przebywały w Radomiu 13 i 14 lutego. To wynik  ogólnopolskiego badania osób bezdomnych, które decyzją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odbyło się w tym roku. 2 osoby bezdomne to dzieci.

Więcej…
 
Komunikat
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2019 są dostępne i wydawane w siedzibie głównej Ośrodka przy ul. Limanowskiego 134 oraz są dostępne na stronie internetowej www.bip.mops.radom.pl
 
Wnioski na rok 2019 będą przyjmowane od 2-go stycznia 2019 r.
 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 Ponad 80 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza "Przyjaciele" działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i upominki za całoroczną pracę na rzecz innych. Klub powstał w lipcu 2000 roku. Wolontariusze świadczą usługi na rzecz osób indywidualnych ale też rodzin. Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się w Domu Kultury Idalin.
Więcej…
 
Szlachetna paczka z MOPS

 Po raz kolejny pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. W regionie radomskim pomoc trafiła do ponad 130 rodzin. Paczka od pracowników Ośrodka trafiła do Pani Marii.

Więcej…
 
Komunikat
     W dniach 24.12.2018r. oraz 31.12.2018r.

            DZIAŁ OBSŁUGI MIESZKAŃCÓW

        będzie czynny w godzinach 7.30-15.30

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 89 - 99 z 526

Odwiedza nas 9 gości