Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa lub Państwowego Funduszu Celowego

LOKALNY PROGRAM GMINY MIASTA RADOMIA "OPIEKA WYTCHNIENIOWA"- EDYCJA 2020
 
Bezpłatne okulary
 Ponad 80 dzieci przebywających w pieczy zastępczej przejdzie bezpłatne badanie wzroku w ramach programu profilaktycznego „Zobacz lepszą przyszłość 2019”. Dzieci u których wykryta zostanie wada i lekarz zaleci noszenie okularów - dostaną je za darmo. Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life.
Więcej…
 
Zapraszamy!
 
Ogrzewalnia zamknięta

 65 osób skorzystało w minionym sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych. Przed sześć miesięcy w kontenerze zapewniono 954 noclegi. W tym sezonie po raz pierwszy ogrzewany kontener wyposażony był także w zaplecze sanitarne. Ogrzewalnia zakończyła działalność 30 kwietnia.

Więcej…
 
Wizyta amerykańskich studentów

 Kolejni goście odwiedzili radomski Ośrodek Pomocy Społecznej, aby dowiedzieć się, jak nasza jednostka pracuje, jakie stosuje rozwiązania i czym dokładnie się zajmuje. Tym razem byli to studenci amerykańskich uczelni, którzy odwiedzili Polskę w ramach programu edukacyjnego realizowanego przez Szkołę Główna Handlową w Warszawie wspólnie z Council on International Educational Exchange z siedziba w Portland, Maine-USA.

Więcej…
 
Wzorem dla innych

 Przedstawiciele kolejnej instytucji odwiedzili radomski Ośrodek Pomocy Społecznej, by czerpać z naszej wiedzy i doświadczenia. Tym razem dyrekcja i pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przyjechali do Radomia, aby zapytać o wdrażanie modelu OSL na terenie naszego miasta.

Więcej…
 
Niebieski Tydzień

18 osób skorzystało z pomocy prawnika, 7 – psychologa. To podsumowanie akcji „Niebieski tydzień”, która odbyła się w siedzibie Zespołu do spraw Przeciwdziałania Przemocy przy ulicy Grabowej. Drugi punkt w którym dyżurowali specjaliści mieścił się w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ulicy Malczewskiego.

Więcej…
 
Grupa wsparcia dla opiekunów osób chorych
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godzinie 16.00 w Klubie Senior Wigor przy ulicy Rwańskiej 7, organizowane są spotkania grupy wsparcia dla opiekunów osób chorych na chorobę alzheimera.
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 89 - 99 z 534

Odwiedza nas 2 gości