Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
XV Radomskie Dni Godności za nami

 Barwny i bardzo liczy korowód przeszedł ulicą Żeromskiego na Plac Corazziego, gdzie oficjalnie rozpoczęte zostały obchody jubileuszowych Radomskich Dni Godności. Była dobra zabawa, występy artystyczne oraz coś dla ciała - tort dla uczestników imprezy.

Więcej…
 
DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to szczególny dzień, w którym należy pokłonić się rodzicom zastępczym za trud, jakiego się podjęli - przyjęli pod swój dach dzieci spragnione miłości i rodzinnego ciepła. Troszczą się o nie dzień po dniu, przeżywają z nimi radości i smutki, przygotowują do dorosłego życia. W Radomiu w różnego rodzaju formach opieki zastępczej  przebywa 321 dzieci.

Więcej…
 
20 lat idei CAL - Solidarność codziennie jest możliwa!

 W 2018 r. mija 20 lat od zapoczątkowania działań wzmacniających aktywność lokalnych społeczności poprzez rozwój i promocję idei Centrów Aktywności Lokalnych (CAL). Z tej okazji organizowane są spotkania i debaty mające na celu zainspirowanie i zaangażowanie osób o możliwie szerokim spektrum poglądów, przynależności organizacyjnych i instytucjonalnych, których wyróżnikiem jest to, że działają społecznie lub zawodowo na rzecz innych, są działaczami, aktywistami, pracownikami socjalnymi, animatorami, itp., do wymiany poglądów wokół istotnych problemów społecznych oraz zmierzenia się z ideą/wyzwaniem solidarności codziennie. Jedno z takich spotkań odbyło się w radomskim Ośrodku.

Więcej…
 
Dobre rozwiązania

 Delegacja kadry kierowniczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Elbląga odwiedziła radomski Ośrodek chcąc podpatrzeć, jak u nas zorganizowana jest praca. Nasze rozwiązania mają być podstawą do wprowadzanych w Elblągu zmian.

Więcej…
 
Festyny rodzinne i pikniki współorganizowane przez MOPS w czerwcu 2018 roku
Więcej…
 
Wakacje na żaglach

15 dzieci przebywających w pieczy zastępczej wyjedzie na wakacje na obóz żeglarski. Będzie to możliwe dzięki sponsorom - przedsiębiorcom i osobom prywatnym z Radomia, którzy przekazali na ten cel pieniądze. Obozowicze zostaną wyłonieni w drodze konkursu literacko - plastycznego.

Więcej…
 
Ogrzewalnia spełniła swoje zadanie

 W ciągu pół roku z ogrzewalni przy ulicy Słowackiego 188 skorzystało 68 osób. Niektórzy wielokrotnie wracali tam na noc. Przez ten okres w kontenerach zapewniono 855 noclegów. I to niewątpliwie sukces, bo tej zimy w Radomiu nikt nie zamarzł.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 89 - 99 z 496