Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

Komunikat

 

 

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu uprzejmie informuje, iż zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonano zmian we wnioskach dotyczących:

  • Moduł I Obszar C zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne;

  • Moduł I Obszar C zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny.


W w/w przypadkach zmiana polega na konieczności dostarczenia co najmniej dwóch ofert cenowych z dwóch niezależnych protezowni zgodnie z nowymi wzorami. Oferty cenowe powinny być wypełnione elektronicznie, następnie drukowane i opatrzone niezbędnymi pieczątkami oraz podpisami osób wydających dokument.


Również zmiana dotyczy wzoru zaświadczenia lekarskiego potrzebnego do realizacji wniosku z Modułu I Obszar B zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania dla osób z dysfunkcją ruchu.

Ten sam wzór zaświadczenia dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowy druk jest załączony tutaj .

 
Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu prosi osoby, które złożyły wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego i dostały wezwanie do uzupełnienia dokumentów o jak najszybsze ich dostarczenie. Aktualnie sprawa dotyczy 172 wniosków. W przypadku niedoniesienia dokumentów w wyznaczonym terminie, wniosek zostanie pozostawiony bez rozpatrzenia. Wówczas konieczne będzie ponowne złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze.

Przypominamy, że w przypadku wniosków złożonych po 1 lipca świadczenie będzie przysługiwać od lipca, bez wyrównania za poprzednie miesiące. 

 
Rehabilitacja poprzez sztukę
Do 28 czerwca można zobaczyć w jaki sposób sztuka pomaga przezwyciężyć własne słabości, pokonać lęki, uwolnić twórczy potencjał i pomóc w społecznej rehabilitacji. W foyer Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie można już oglądać ponad czterdzieści prac uczestników sześciu radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Więcej…
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Była to dobra okazja do tego, aby podziękować wszystkim osobom, które przyjęły pod swój dach dzieci potrzebujące bezpieczeństwa i miłości. Rodziny zastępcze i dyrektorzy placówek spotkali się w kinie Helios, gdzie odebrali gratulacje od władz miasta, kościoła i dyrekcji Ośrodka. W programie uroczystości był także słodki poczęstunek, projekcja filmu "Wszystko gra" oraz kwiaty.
Więcej…
 
XIII Radomskie Dni Godności
XIII edycja Radomskich Dni Godności za nami. Trzy dni trwała integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Radomia.
Więcej…
 
Komunikat
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż w każdy poniedziałek począwszy od dnia 16 maja do końca czerwca Dział Obsługi Mieszkańca przy ulicy Limanowskiego 134 czynny będzie od godziny 7.30 do 17.30.
 
Komunikat
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, iż od dnia 10 maja zostaną zamknięte punkty przyjmowania wniosków w ramach Programu Rodzina 500+ zlokalizowane w: Zespole Pracy Socjalnej przy ulicy Reja 5, Słonecznym Domu przy ulicy Dzierzkowskiej 9, Zespole Pracy Socjalnej przy ulicy Królowej Jadwigi 15 oraz Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wyścigowej 16. Osoby chcące złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze zapraszamy do głównej siedziby MOPS przy ulicy Limanowskiego 134. W przypadku tworzenia się kolejek ponownie uruchomione zostaną dodatkowe punkty.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 100 - 110 z 450

Odwiedza nas 2 gości