Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl
"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - pod takim hasłem odbyły się warsztaty kulinarne dla seniorów uczestniczących w projekcie "Druga Młodość 60+". Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Droga Mleczna z Radomia, zaś tematem przewodnim potrawy z kapusty.

Więcej…
 
Bliżej ZUS

 Raz w miesiącu w każdym Zespole Pracy Socjalnej na terenie Radomia będą dyżurowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy będą udzielali mieszkańcom informacji na temat tzw. 500 + dla osób niepełnosprawnych, warunków uzyskania renty i emerytury, a także pomogą wypełniać wnioski. Dyżury odbywać się będą w ramach programu „Bliżej ZUS”.

Więcej…
 
Zaśpiewają seniorzy

 „Wojenko, wojenko", "My pierwsza brygada", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" – te i wiele innych utworów będzie można usłyszeć podczas XII Przeglądu Pieśni Wojennej, Żołnierskiej i Patriotycznej „Wierni Polsce” organizowanej przez Klub Senior działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Impreza odbędzie się 8 października w Sali Klubowej Lotniska na Sadkowie. Początek o godzinie 11.00.

Więcej…
 
Wystawa "Przyjaciele Jerzego"

 W najbliższy wtorek, 8 października o godzinie 12.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12 otwarta zostanie wystawa plastyczna "Przyjaciele Jerzego". Na ekspozycji znajdą się prace uczestników 6 radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca.

Tytułowi "Przyjaciele Jerzego" to uczestnicy radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, a Jerzy to Jerzy Ratyński, niepełnosprawny artysta plastyk, którego twórczość można było podziwiać na ubiegłorocznej wystawie. 

Więcej…
 
Przygotowania do zimy

 Przygotowania do nadchodzącej zimy trwają. Jak co roku przedstawiciele instytucji i służb spotkali się, aby zaplanować działania osłonowe na rzecz osób bezdomnych. Po raz kolejny czynna będzie ogrzewalnia i noclegownie. Osoby bezdomne będą też mogły skorzystać z kąpieli i zjeść ciepły posiłek.

Więcej…
 
Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż wnioski w Zespołach Pracy Socjalnej będą przyjmowane tylko do 30 września. Od 1 października wnioski można składać wyłącznie w siedzibie Ośrodka przy ulicy Limanowskiego 134.

 
Krótki termin na stypendium

Tylko do 15 września można składać wnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2019/2020. Można do zrobić osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego 134 do soboty, 14 września lub za pośrednictwem platformy e-PUAP i poczty. Wnioski wysłane w dniu 15 września (niedziela) będą uznane za złożone w terminie.


Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 100 - 110 z 571