Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - www.mops.radom.pl
www.mops.radom.pl

ADRES:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 134
26-612 Radom

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: nr 13, 14, 16, 17 i 25.

centrala: (048) 360-87-01

sekretariat: (048) 360-84-88

fax: (048) 360-84-88

e-mail: sekretariat@mops.radom.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 

w godz. 7:30 - 15:30


Dział Obsługi Mieszkańców

poniedziałek

w godz. 7:30 - 17:30

wtorek, środa, czwartek, piątek 

w godz. 7:30 - 15:30

Dodatki do zasiłku rodzinnego - komunikat

Radom, dnia 31 sierpnia 2016 roku

W A Ż N E

    Warunkiem otrzymania w miesiącach wrzesień, październik 2016r. poniżej wymienionych dodatków do zasiłku rodzinnego jest dostarczenie do końca okresu zasiłkowego tj. do 31 października 2016 roku do Działu Obsługi Mieszkańców stosownych zaświadczeń lub oświadczeń:

Więcej…
 
Komunikat

 

 

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przypomina, że realizuje w imieniu Gminy Miasta Radomia pilotażowy program „Aktywny samorząd” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Więcej…
 
Szansa na zatrudnienie ludzi młodych
 
Komunikat

 

 

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu uprzejmie informuje, iż zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonano zmian we wnioskach dotyczących:

  • Moduł I Obszar C zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne;

  • Moduł I Obszar C zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny.


W w/w przypadkach zmiana polega na konieczności dostarczenia co najmniej dwóch ofert cenowych z dwóch niezależnych protezowni zgodnie z nowymi wzorami. Oferty cenowe powinny być wypełnione elektronicznie, następnie drukowane i opatrzone niezbędnymi pieczątkami oraz podpisami osób wydających dokument.


Również zmiana dotyczy wzoru zaświadczenia lekarskiego potrzebnego do realizacji wniosku z Modułu I Obszar B zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania dla osób z dysfunkcją ruchu.

Ten sam wzór zaświadczenia dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowy druk jest załączony tutaj .

 
Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu prosi osoby, które złożyły wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego i dostały wezwanie do uzupełnienia dokumentów o jak najszybsze ich dostarczenie. Aktualnie sprawa dotyczy 172 wniosków. W przypadku niedoniesienia dokumentów w wyznaczonym terminie, wniosek zostanie pozostawiony bez rozpatrzenia. Wówczas konieczne będzie ponowne złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze.

Przypominamy, że w przypadku wniosków złożonych po 1 lipca świadczenie będzie przysługiwać od lipca, bez wyrównania za poprzednie miesiące. 

 
Rehabilitacja poprzez sztukę
Do 28 czerwca można zobaczyć w jaki sposób sztuka pomaga przezwyciężyć własne słabości, pokonać lęki, uwolnić twórczy potencjał i pomóc w społecznej rehabilitacji. W foyer Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie można już oglądać ponad czterdzieści prac uczestników sześciu radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Więcej…
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Była to dobra okazja do tego, aby podziękować wszystkim osobom, które przyjęły pod swój dach dzieci potrzebujące bezpieczeństwa i miłości. Rodziny zastępcze i dyrektorzy placówek spotkali się w kinie Helios, gdzie odebrali gratulacje od władz miasta, kościoła i dyrekcji Ośrodka. W programie uroczystości był także słodki poczęstunek, projekcja filmu "Wszystko gra" oraz kwiaty.
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 57 - 67 z 410

Odwiedza nas 5 gości